Uluslararası Müzik Programları Akademisi +90 (505) 572 93 30
Bahar BÜYÜKGÖNENÇ POLAT (TURKEY)

Bahar BÜYÜKGÖNENÇ POLAT (TURKEY)

Prodigies (PlayTime – Preschool – Primary)

İstanbul'da doğdu. Keman eğitimine 11 yaşında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda başladı. Liseyi Prof. Nuri İyicil'den mezun olarak bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Venyamin Varşavski ile çalışmaya başladı ve son sınıfı okumadan (sınıf atlayarak) mezun oldu. Hemen ardından yüksek lisans (master) eğitimini yine Varşavski ile tamamladı.

1997 yılında girmiş olduğu Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası'nda 2002-2005 yıllarında başkemancı (konsertmaister) olarak görev yaparak yurt içi ve yurt dışında olmak üzere birçok konserde görev almış ve bu görevine (yardımcı konsertmaister olarak) devam etmektedir. 1999 yılında İstanbul Müzik Festivali' ni kazanarak oda müziği grubu ile konser vermeye hak kazandı. 2003 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nın sınavlarını kazandı. 2007 yılında Cihat Aşkın'ın kurduğu "Aşkın Ensemble" isimli toplulukta 2. keman üyesi olarak çalışmaya başladı.

2008 yılında "CAKA" (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) projesinde Cihat Aşkın ile çalışmalar yaparak konser ve masterclass etkinliklerine katıldı. 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nda ek ders ücretli öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamış ve halen bu görevini sürdürmektedir. 2012 Ocak ayı'nda "Küçükçekmece Caka" şube başkanı olarak göreve başlamış, halen öğrencilere eğitim vermeye devam etmektedir. 2014-2015 sezonunda Cemal Reşit Rey Caz Orkestrası’nda başkemancı olarak göreve başlamıştır. 03-12 Temmuz 2015 tarihleri arasında CAKA İtalya Yaz Okulu’nda eğitmenlik yapmış, birçok dinleti gerçekleştirmiştir. Öğrencilik hayatı boyunca solo dinletiler gerçekleştiren Bahar Büyükgönenç, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda doktora (sanatta yeterlik) eğitimini Venyamin Varşavski ile 2015 yılının nisan ayında tamamlamıştır.

2017 yılında Prodigies eğitimleri tanışan Bahar BÜYÜKGÖNENÇ PsP eğitmen eğitimlerinde Master Trainer olarak görev yapmakla birlikte kendi sanat atölyesinde de programı başarıyla icra etmektedir.