Uluslararası Müzik Programları Akademisi +90 (505) 572 93 30
Zafer TÜRKKAN (TURKEY)

Zafer TÜRKKAN (TURKEY)

Prodigies (PlayTime – Preschool – Primary)

1997 yılında Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu.Üniversite yıllarında birçok müzik topluluğunda yer alarak solistlik yaptı.

Ana enstrümanı gitar olan Zafer TÜRKKAN uzun yıllar sahne çalışmaları yaptı.Alanında çok değerli usta sanatçılar ile birlikte sahnede yer aldı. Perdesiz gitar ve kopuz üzerine ünlü sanatçı Erkan OĞUR ile çalışmalarını sürdürdü.

2015 yılında HarmoniaRitimSanat'ı kurdu. Ünlü perküsyon sanatçısı Engin GÜRKEY ile birlikte çalışmalar yaparak eğitimler tertipledi. Özellikle okul öncesi ve ilkokul alanında perküsyon çalışmalarına ağırlık veren Zafer TÜRKKAN Latin ve Türk perküsyonu temalı birçok sahne gösterisine imza attı.Sahne çalışmalarının yanında okul öncesi ve ilkokul perküsyon programları eğitmen eğitimlerinde master trainer olarak görev yaptı.

Türk perküsyonu alanında ünlü toprak darbuka ustası Mısırlı Ahmet ile çalışmalarda bulundu. Prodigies Türkiye distribütörlüğü ve uygulama çalışmaları için bir süre New York’ta yaşadı.

2016 yılında Amerika'nın en önemli temel müzik eğitim programı olan Prodigies Eğitim programlarını ülkemize kazandırdı.

Prodigies Türkiye’nin ülke çapında düzenlediği birçok eğitmen eğitiminde ve workshop programlarında yer aldı.Prodigies yaklaşımı ile ilgili ülke genelinde birçok seminer verdi.

Programla ilgili çalışmalarını aralıksız sürdüren Zafer TÜRKKAN Prodigies eğitmen eğitimlerine de aralıksız devam etmektedir.